• IVF - Запліднення in vitro

    Допоміжна репродуктивна лікувальна методика, при якій яйцеклітина запліднюється сперматозоїдом в лабораторних умовах.


    Зазвичай методика складається з 3 основних етапів:
    - індукція овуляції (стимуляція яєчників);
    - отримання яйцеклітин, їх запліднення і вирощування ембріонів на ранній стадії;
    - перенесення ембріонів в порожнину матки.

    IVF або запліднення в пробірці вважається стандартним способом допоміжного запліднення. Суть його полягає в тому, що ми створюємо умови для контакту однієї яйцеклітини і більш ніж 100 тис. cперматозоїдів і очікуємо настання запліднення.

    До появи ICSI це був єдиний спосіб ЕКО (екстракорпорального запліднення).

    В даний час в класичному вигляді цей спосіб майже не використовується.

  • ICSI

    Процес введення сперматозоїдів в цитоплазму яйцеклітини за допомогою мікроін'єкцій.


    Відбір сперматозоїдів здійснюється під мікроскопом з 400 - кратним збільшенням. На сьогоднішній день самий часто використовуваний спосіб допоміжного запліднення.

  • IMSI

    Відбір сперматозоїдів з використанням особливого збільшення до 8 000 разів.


    Під таким збільшенням стає видно вади сперматозоїдів, які неможливо побачити в звичайному мікроскопі, незважаючи на явні теоретичні та клінічні обгрунтування даного методу, немає однозначних підтверджень більш високої ефективності циклів з IMSI в порівнянні з циклами ICSI.

    Таким чином, застосування IMSI частіше рекомендують у випадках важкої тератоспермії при доведеній фрагментації ДНК сперматозоїдів.









Коли рекомендують допоміжне запліднення?

Чоловіче та жіноче безпліддя — проблема, актуальна не лише в Україні, але й в усьому світі.

Якщо протягом 12-ти місяців регулярного статевого життя без контрацепції вагітність не настає, радимо вам звернутися до фахівця та почати обстеження.

Пацієнткам, старшим за 36 років, слід звернутися за консультацією до лікаря репродуктолога вже через 6 місяців безуспішних спроб завагітніти.

Причинами безпліддя можуть бути проблеми зі здоров’ям як у жінок, так і у чоловіків.

Так, безпліддя у жінок може бути наслідком таких проблем:

-відсутності або непрохідності маткових труб,
-аномалії розвитку жіночих статевих органів,
-доброякісні пухлини матки,
-ендометріоз;
-порушення овуляції,
-запальні захворювання після інфекцій або некоректно проведених абортів,
- різні метаболічні порушення (ожиріння, цукровий діабет,-дисфункція щитовидної залози та ін.),
- вік жінки (після 36 років).

У чоловіків частими причинами безпліддя є явно виражене зниження кількості активних сперматозоїдів або їх відсутність.









Як стимулюють яєчники?

У звичайному циклі, зростання починають з 10 -15 фолікулів, але тільки 1 з них дозріває, а яйцеклітина овулює. Решта фолікулів регресують, а яйцеклітини, які в них знаходяться, гинуть.

У програмі допоміжного запліднення наша мета дозволити дозріти відразу декільком яйцеклітинам. Це збільшує Ваші шанси на успішне лікування.

Для індукції овуляції в циклі IVF ми використовуємо препарати аналогів Ваших власних керованих гормонів - фолікулостимулюючого (ФСГ) і лютеїнізуючого (ЛГ). Ці речовини залучені в природний процес овуляції.

Препарати вводяться підшкірно і рідше внутрішньом'язово, можете робити ін'єкції самі в домашніх умовах, або у нас в клініці.

Індукція овуляції триває від 8 до 12 днів. Під контролем УЗД спостерігаємо за зростанням фолікулів і в разі необхідності контролюємо рівень гормонів крові.

Всього, за час стимуляції, ви відвідаєте клініку 3 - 4 рази.









Коли потрібні сперматозоїди?

При допоміжному заплідненні в більшості випадків використовується сперма партнера. Рідше використовується сперма донора при дотриманні всіх вимог закону і підбором за результатами запитів пацієнта.

Сім’яну рідину отримують методом мастурбації в день збору ооцитів яйцеклітини. Кріоконсервована сперма також може бути використана в разі потреби.

У разі використання донорської сперми її зразки завжди заморожені.

Рідше, застосовується метод збору сперми - аспірація (TESA) або біопсія (TESE) тканини яєчок. Обидві ці технології використовуються в разі повної відсутності сперматозоїдів в еякуляті.









Як збирають яйцеклітини?

Яйцеклітини отримують під час пункції яєчників, яка проводиться під контролем УЗД.

Це нескладне втручання, яке проводиться під знеболенням. Ніяких больових відчуттів жінка не відчуває. При цьому відсутня будь-яка післядія і ефекти, що характеризують більш тривале застосування наркозу. Так як це амбулаторна процедура, пацієнтка зможе вже через 1,5 - 2 години піти додому після збору яйцеклітин.









Що відбувається з яйцеклітиною між заплідненням і перенесенням в матку?

Після запліднення яйцеклітин, ми спостерігаємо за їх розвитком в умовах ембріологічної лабораторії.

Весь цей час отримані ембріони зберігаються в спеціальних інкубаторах, що імітують природні умови порожнини матки і створюють ідеальні умови для їх розвитку.

Через 18 - 20 годин контролюємо наступ запліднення. Щодня розвиток кожного ембріона спостерігається аж до 5 дня, коли проводиться перенесення ембріонів в порожнину матки.

Це довге культивування до 5 доби дозволяє нам відібрати ембріони (бластоцисти) з найбільшою здатністю до імплантації, відповідно збільшуючи шанси на вагітність.

call